Fryt i dashurisë së merimangave: rrjeta e tyre e frikshme në një plazh të Greqisë (video)

Banorët e Aitolikut, qytezë në Greqinë perëndimore, kohët e fundit u zgjuan dhe vunë re plazhet e tyre janë të mbuluara me rrjeta të pazakonta merimangsh, e cila sipas National Geographic  është një punë e merimangave të dashurisë.

Në një rrjetë prej 300 metrash që shtrihet mbi bregdet, në të janë shkurre e gjithafarësoj bimësh.

National Geographic thotë se janë çiftet merimangave, fryt dashurie, që e kanë krijuar rrjetën gjigande, ku ushqehen e riprodhohen. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts