Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

FOTO: Ja ç’orë ferri kaloi “qyteti më i bukur në botë”

Eshtë cilësuar nga Gabriel Garsia Markes si “qyteti më i bukur në botë”; ajo pra, Barcelona, e cila është trazuar sërish nga protestat pro-pavarësisë, provokuar nga dënimet që iu dhanë një grupi ish-qeveritarësh katalanas,të cilët u akuzuan për cenim të rëndit kushtetues të Spanjës, pas organizimit të referendumit për pavarësinë e krahinës.

Kjo bëri që masat pro-pavarësisë të dalin sërish në rrugë, duke qenë dhe të dhunshëm, gati-gati si jelekverdhët në Francë.

Ndaj dhe “qyteti më i bukur në botë” thuhet se përjetoi një natë ferri prej protestuesve të zemëruar. /tesheshi.com/   

auto pjese dak

Related posts