Formula 1: Hamilton triumfon dhe në Japoni, agonia e Ferrarit vazhdon

Lewis Hamilton me Mercedes, doli i pari dhe në pistën Suzukit, në Çmimin të Madh të Japonisë, në të 17-ën garë të Kampionatit Botëror të Formula 1.

Ishin sërish pilotët e Mercedezit që mbajtën ritmin, amilton si udhëheqës i garës dhe Valtteri Bottas në vend të dyë, për t’u ndjekur nga Max Verstappen me Red Bull e Kimi Raikkonen me Ferrari, ndërsa Vettel u rendit i pesti.

Ishte përgjithësisht një garë monotone, ku Hamilton arriti lehtësisht fitoren e katërt radhazi, të nëntën në këtë sezon, duke e siguruar pothuajse titullin e ri të kampionit. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts