Festa kroate: deliri pushton Zagrebin në mirësëardhjen e nënkampionëve të botës (video)

Edhe kroatët i bënë një pritje madhështore përfaqsueses së tyre që doli nënkampione bote, suksesi më i madh që pas shpalljes së pavarësisë në fillim të viteve ’90.

Rrugët dhe sheshi qëndror i Zagrebit u mbushën me një masë njerëzit që është llogaritur në gati 400 mijë veta, të cilët u përfshin në festime për atë çfarë dha kombëtarja kroate në fushë, e kurorëzuar me të argjendtat, njëherësh me të më të mirin e Botërorit, Luka Modriç. /tesheshi.com/     

auto pjese dak

Related posts