Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Evropa vlon, Australia ngrin (foto)

Temperaturat ekstreme që kanë kapluar Evropën janë plotësisht të kundërta me ato që po mbretërojnë në Australi, ku temperaturat minus kanë shkaktuar madje dhe probleme.

Temperaturat në qytete të ndryshme të Evropës kanë mbërritur deri në 40 gradë celsius, duke mos kursyer qytetet e mëdha si Londra, Parisi dhe Amsterdami, të cilat kanë shënuar rekordin për muajin korrik, ndërsa edhe gushti ka qenë pothuajse i papërballueshëm.

Image result for paris heat wave

Image result for london heat wave

Por Australia, e cila po përballet me temperatura deri në minus tre gradë në disa zona, ka pasur edhe pasoja njerëzore .

Qysh ditën e shtunë, shërbimet meteorologjike lëshuan një paralajmërim kundër erërave të forta dhe të ftohta, borës dhe ngricave.

A lost beanie on a road-side marker at Guthega in NSW after days of blizzard in the Australian alps.

A blizzard moves across the Kosciuszko National Park on the Snowy Mountains Highway near Kiandra on Thursday.

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com