Auto Dak
Auto Dak

“Euro 2020”: Turqia, “dy gjyle” Shqipërisë “në sy” të Çerçizit

Kombëtarja shqiptare e nisi me humbje fushatën kualifikuese për Europianin 2020, duke u mundut pastër nga turqit në “Loro Boriçi” me rezultatin 0-2.

Në një atmosferë tifozerie ku u tentua të luhet dhe me detaje historike anti-turke, siç portreti i Çerçizit apo kala e pamposhtur shqiptare, kuqezinjtë në fushë kanë qenë të mangët ndaj potencës turke duke pësuar nga një gol për çdo pjesë loje e mosvënë për asnjë çast në dyshim atë që po vulosej; humbjen.

Në fund, Panuçit i është rezervuar një urrejtje nga shkallët e stadiumit, duke iu rezervuar ofendime në korr. /tesheshi.com/     

 

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts