Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Erdogan: Turqia, pjesë e pandashme e Evropës!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të dielën se Ankaraja e konsideron veten një pjesë të pandashme të Evropës.

Duke iu drejtuar anëtarëve të Partisë së tij në pushtet për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP), ai tha se Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimet e tij të bëra në zgjidhjen e problemit të migrantëve dhe të pranojë Turqinë në Union.

Duke folur për masat e paraqitura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, Erdogan tha se ata do të ishin edhe më rigorozë nëse nuk respektohen, raporton portali turk Huryet.

Presidenti turk tha më parë se qeveria do të fuste masa të rrepta për të parandaluar përhapjen e virusit koronar, i cili përfshin mbylljen e pjesshme të vendit në fundjavë.

Duke iu drejtuar kombit, Erdogan theksoi se rivendosja e masave kufizuese është e pashmangshme për shkak të përhapjes së shpejtë të pandemisë dhe pasojave të saj, të cilat janë të dhimbshme.

Ai u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rekomandimet dhe dispozitat epidemiologjike për mbajtjen e maskave mbrojtëse, higjienën e shtuar dhe distancën sociale. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts