Edhe Brnabiç mohon genocidin në Srebrenicë

Kryeministrja serbe Ana Brnabiç, ashtu siç shumë zëra të politikës së Beogradit në shumë kohë, tha se ajo që ndodhi në Srebrenicë për Serbinë nuk është genocid dhe se ky pozicion është i bazuar në fakte.

Brnabiç foli për Deutsche Ëelle-n, ku pas këmbënguljes së gazetarëve për ta njohur si gjenocid atë që ka ndodhi në Srebrenicë “, ajo bëri të ditur se për Serbinë nuk ka qenë gjenocid.

 “Personi përgjegjës për këtë krim të tmerrshëm lufte u ekstradua në Hagë dhe Serbia bëri gjithçka që i takonte saj”, tha Brnabiç.

Ajo tha se ishte krenare që Serbia po përballet me të kaluarën e saj. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts