Ec e guxo! Kamioni kalon mbi urën e ndryshkur pa iu trembur syri

Një video e xhiruar kohë më parë në brigjet e Siberisë ka bërë që ajo të bëhet jo vetëm virale, por edhe mjaft drithëruese.

Kamioni i cili kalon nëpër urën e ndryshkur dhe gati të rrëzuar mbi lumin Vitim, bën që shikuesit të mbyllin sytë nga frika për pak sekonda.

Ura 20 mertërshe mezi e zë një veturë, dhe një gabim i vogël mund të jetë fatal. Shtyllat mbështetëse të urës janë të ndryshkur, dhe mbajtëset e drurit janë kalbur.

Por gjatë temperaturave minus, rreziku shtohet për shkak të ngricave. Kjo urë njihet botërisht si një nga më aventurat më të rrezikshme në botë për ta përshkruar. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts