E shkëlyer në lojë, e pafat në rezultat: Kosova barazon dhe me bullgarët

Kosova ka arritur barazimin e dytë në grup, po 1-1, siç me Danimarkën në takimin e parë. Kanë qenë bullgarët ata që dolën me një pikë nga stadium “Fadil Vokrri”, nga një ndeshje që i takoi tërësisht ekipit kosovar, prej lojës e prej rasteve të shumta para porte.

Në fillim ishin fqinjët ballkanas ata që shënuan në portën kosovare, ndërsa më pas barazimi erdhi nga një gol perfekt i Alban Zenelit.

Gjithsesi, janë dy barazime të arritura me skuadra jo pa emër në futbollin europian. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts