E pazakontë nga një protestë në Bullgari: si e pësuan vetë policët nga gazi lotsjellës (video)

Qytetarët bullgarë dolën në rrugë gjatë fundjavës, duke kërkuar, ndër të tjera, një referendum mbi ndryshimin e sistemit energjetik dhe një kushtetutë të re.

Megjithatë, protesta u bë lajm botëror për një lëvizje të paarsyeshme nga policia.

Edhe pse pak, demonstruesit donin të thyenin kordonin, kështu që policia duhej të reagonte duke hedhur gaz lotsjellës.

Megjithatë, ata harruan që kishin erën kundër dhe gaz lotsjellës iu kthye në fytyrë. /tesheshi.com/

Dhe ja ç’ndodhi si pasojë:

Когато пръскаш народа със сълзотворен газ, но не знаеш че има вятър 😀 И въпреки това хората им даваха кърпички и вода да си измият очите……

Posted by Цитати от филми on Saturday, March 16, 2019

auto pjese dak

Related posts