Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E hëna e zezë në New York: 17 ekzekutime, Tramp e shpall “jashtë kontrollit”

Të paktën 17 njerëz u vranë në sulme të armatosura në New York të hënën.

New York Post raportoi, duke përmendur burimet e policisë, se 12 njerëz u vranë në dhjetë sulme në Brooklyn të hënën.

Një oficer i lartë policor në Brooklyn theksoi se shifra është “e lartë” për të premten ose të shtunën dhe “goxha e lartë” për ditën e hënë.

Në Manhattan, dy njerëz u vranë dhe një nga secili në tre pjesë të ndryshme të New York-ut.

Presidenti i Trump mbajti dje një tryezë të rrumbullakët në të cilën ai tha se New York-u ishte jashtë kontrollit.

Sipas tij, niveli i krimit është në rritje.

Ai tha se sulmet e armatosura në New York ishin rritur me 358 përqind.

“Eshtë e vështirë të besosh, por qeveria e qytetit ende po bën atë që dëshiron dhe po shkruan ‘Black Lives Matter’ para kullës së Trump. Për fat të keq, New York-u është jashtë kontrollit tani,” tha Trump. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts