Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E frikshme dhe argëtuese: 5-vjeçari “lufton” me grabitës të armatosur në mbrojtje të nënës

Një djalë 5-vjeçar u ballafaqua me katër hajdutë të armatosur që hynë në shtëpinë e tij, teksa qëndronte me të ëmën.

Ata kërcënuan këtë të fundit dhe ai vendosi t’i kundërshtonte me guxim me ato që kishte në dispozicion, lodrat e tij.

E gjitha ndodhi në Indiana të SHBA.

Ajo çfarë ndodhi u pa në një video ku shihet David Johnson i vogël “duke sulmuar” me lodra ndaj grabitësve në kokë dhe armë.

Drama familjare u zhvillua rreth orës 10:30 të mëngjesit më 30 shtator, teka nëna e djalit, Tamika Reid, po hekuroste rrobat në shtëpinë e saj në South Bend dhe David po luante aty pranë.

Në një intervistë me kanalin e lajmeve WSBT, Reid e quajti djalin e saj 5-vjeçar një hero. /tesheshi.com/

Can you identify these home invasion suspects?

PLEASE SHARE: We need your help identifying these individuals responsible for a home invasion. On September 30 around 10:30AM, officers were called to the 500 block of S. Grant in reference to shots fired. When they arrived, they learned there was a home invasion. Four males, all with hoodies on, knocked on the front door. A juvenile occupant opened the door and the four males forced themselves inside. At least three of the four were armed with handguns. The suspects fled the scene and more shots were fired. Luckily, no one was physically injured. This video is extremely disturbing. You can see a little boy hitting one of the armed suspects as he tries to defend his home. It is our job now to defend him. If you have any information on who these men are, please call Michiana Crime Stoppers at 574-288-STOP or 800-342-STOP. You can also call our South Bend Police Department Investigative Bureau at 574-235-9263.

Posted by South Bend Police Department on Friday, October 9, 2020

auto pjese dak

Related posts