E fitojnë Kupën, tifozët marrin portat me vete (video)

Dinamo e Kievit ka mposhtur Shakhtar Donetskun në finalen e Kupës së Ukrainës, pas ekzekutimit të penaltive.

Koha e rregullt dhe shtesa u mbyllën 0:0, kurse në penalti Diamoi fitoi 5:4.295D509100000578-0-image-a-59_1433462828404

Shiko videon: https://www.youtube.com/watch?v=S8CZHDHCcjI

Pas ndeshjes tifozët e Kievit, demoluan portat të cilat edhe i vodhën, bashkë me rrjetat e tyre. Dikush mori si kujtim rrjetat e dikush pjesë të portës. Ata prishën edhe pjesë tjera të fushës. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts