Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E besoni apo jo: bie nga 1.500 metra nga mos’hapja e parashtuës dhe…mbijeton

Një grua kanadeze i mbijetoi mrekullisht rënies nga një lartësi prej rreth 1.500 metrash pasi nuk u hap parashuta kryesore dhe as ajo rezervë.

Dëshmitarët thonë se ata panë që gruaja të binte dhe ishte e pamundur që ajo të mbetej gjallë, sipas British Indipendent.

Ai ra në degët e trasha të nje peme, e cila zbuti rënien e saj, ku vetëm pësoi disa thyerje kockash, duke përfshirë një rruazë.

Ajo u dërgua në spital me thyerje të shumta, por mjekët thanë që ajo nuk ishte në rrezik për jetën.

Policia në Quebec po heton nëse ka pasur vepër penale që çuan deri në mos’hapjen e parashutës kryesore dhe as të sigurisë, raporton RTS.

Identiteti i gruas që i mbijetoi rrëzimit nuk u zbulua, por dihet që ajo është një 30-vjeçare, me përvojë në flujturimet parashutiste. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com