Dy macet që po çudisin Japoninë: pse këmbëngulin të hyjnë në një muze arti?

Sjellja e dy maceve është bërë hit në Japoni. Ato këmbëngulin të hyjnë në një muze, pavarësisht çdo pengese, edhe të policit te dera

Gosaka dhe Ken-chan janë dy macet që jetojnë në qytetin Onomichi të Japonisë dhe po përpiqen të hyjnë në Muzeun e Artit. E gjitha filloi në vitin 2016, kur në këtë muze u hap një ekspozitë me fotografi macesh të artistit Misuaki Ivago.

Ç’prej atëherë, dy maceve u është fiksuar se ai është vendi i tyre. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts