Dubai Square: mrekullia futuriste e tregut dhe e teknologjisë

Dubai planifikon të ndërtojë së shpejti qendrën tregtare më të madhe të saj, Dubai Square.

Projekti me vlerë dy miliardë dollarë amerikanë do të realizohet në afërsi të portit të Dubait, do të ketë rreth 750.000 metra katror, ​​duke përfshirë  një sipërfaqe prej më shumë se 100 fusha futbolli.

Gjithçka do ta përshkojë një teknologji intriguese e fjalës të fundit: parqet, kinematë, sallat sportive, supermarket etj.

Dubai Square do të jetë e projektuar për një epokë të re të konsumatorëve që do veprojnë si dixhitalë për shumë shërbime.

Struktura demografike është gjithashtu shumë tërheqës për tregtarët në Lindjen e Mesme për shkak të normave të larta të lindjeve dhe një popullsi relativisht të re. Afërsisht gjysma e popullsisë së Lindjes së Mesme nën moshën 25 vjeç. “Me një pasuri profesionistësh, ajo përfaqëson një treg ideal për dy dekadat e ardhshme”, tha analisti Nicolas Rubeiz. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts