Auto Dak
Auto Dak

Dimri australian në kulmin e verës: shikoni dridhjet e një kanguri nga të ftohtët (video)

Australia është e njohur për shumë gjëra, por jo për motin e ftohtë.

Kjo është arsyeja pse banorët e Australisë, ose pjesë të New South Wales, Victoria dhe Queensland, u tronditën kur panë borën nëpër dritare.

Përndryshe, ky vend u godit nga një valë e ajrit të ftohtë që solli dëborë dhe erë.

Kjo ka bërë që rrjetet sociale të gëlojnë nga pamjet e njerëzve dhe kafshëve që shijojnë dëborën.

Por një prej tyre është dhe e dhimbshme, pasi tregon një kangur që vuan në të ftohtë. /tesheshi.com/

Shivering kangaroo feeling the cold in Victoria!

This poor fella shivered through a particularly cold morning in Victoria this week. While their thick skin often acts as a good shield, he couldn't help but shiver! ❄

Posted by news.com.au on Wednesday, August 14, 2019

auto pjese dak

Related posts