Dëshmia e Zuckerbeg përpara Parlamentit Europian, live në internet

Nga Parlamenti Europian njoftohet se një llogaridhënieje e themeluesit të Facebook para deputetëve të martën në Bruksel, ku do të shpjegojë çdo dështim për të mbrojtur informacionin e klientit, do të transmetohet live në internet.

“Fola me Zuckerberg mbi mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë të llogaridhënies së tij dhe jam i lumtur për të njoftuar se ai e ka pranuar këtë kërkesë”, tha presidenti i PE-së0 Antonio Tajani në Twitter.

Më parë ishte njoftuar se paraqitja e djaloshit të Facebook-ut, provokuar nga skandali Cambridge Analytica, do të mbahej me dyer të mbyllura.

Para kësaj, Zuckerberg dhe Tajani do të kenë një takim dy-ditor gjysmë ore, tha zëdhënësi i Tajanit. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts