Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Dedikimet për Aneta Ramën: si i vuajti sulmet politike deri në frymën e fundit

Blendi Gonxhe, një ish-mik dhjetorist i Ramës e bvashkëpunëtor i mëtejshëm, në dedikimin për të ndjerën Aneta Rama, kujton sulmet politike nga të cilat dhe ajo e pësoi.

“Deri 1 ditë përpara se të ndahej nga jeta s’kursyen helm nëpër tv, ata që veç Zoti i faltë për sa e sëmurën, gruan, nënën! RIP Aneta Rama”, shkruan Gonxhe.

Po cili qe ky sulm? Ishte presidenti Meta ai që, për herë të parë huazoi një traditë 20-vjeçare të Berishës, duke sulmuar kundërshtarin politik nga anëtarët e familjes.

Fjala është për përmendjen e të ndjerit Kristaq Rama, babai i kreut të mazhorancës, duke thënë se ka qenë komunist, e që për këtë arsye i biri duhet rrëzuar.

Të tjerat ndër vite janë të njohura, ku Aneta Rama është përmendur dhe në foltoren e parlamentit nga Berisha. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts