Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Dëbora në Sahara, në shkretëtirën më e nxhehtë në botë

Në shkretëtirën më të nxehtë në botë, Sahara, ra përsëri borë.

Në afërsi të qytetit Ain Sefra në Algjeri, bora ra për të katërtin vit radhazi, pasi reshjet nuk u panë atje për 37 vjet.

Si në vitet e mëparshme, bora në Sahara u regjistrua nga fotografi amator Karim Bouchetata.

Pamjet dhe fotot e tij po shpërndahen përsëri në rrjetet sociale.

Këtu janë disa shkrepje që Bouchetata ndau në rrjetet sociale. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts