Auto Dak
Auto Dak
KUJTESA/ Dalin në dritë krejt rastësisht fotografi të rralla të 11 shtatorit

KUJTESA/ Dalin në dritë krejt rastësisht fotografi të rralla të 11 shtatorit

Kanë dalë në dritë fotografi të rralla dhe ta papara ndonjëherë të sulmeve të 11 shtatorit. Mbi 2400 foto nga Groung Zero e Nju Jorkut rikthyen edhe njëherë kujtesën e ngjarjeve që tronditën mbarë botën më shumë se kurrë më parë.

Fotografitë ishin shkrepur nga punëtorë të ndërtimit që ndihmuan të pastrojnë gërmadhat e Kullave Binjake dhe zonës përreth.

CD-ja me fotografi ishte gjetur nga disa persona që blenë një apartament së bashku me mobile, dhe në mesin e gjërave të lëna në shtëpi ishte edhe pakoja me CD-në.

Fotografitë flasin më shumë se çfarëdo tjetër për gjendjen në të cilën ndodhej shteti amerikan pasi mbi 3000 jetë humbën si pasojë e një sulmi kamikaz me dy aeroplanë. /tesheshi.com/

Ground Zero, New YorkGround Zero, New York

Ground Zero, New York

Ground Zero, New York

auto pjese dak

Related posts