Auto Dak
Auto Dak

Çudi indiane: pagoi 6,300 euro për transplantin e flokëve, por dhe për vdekjen

Biznesmeni Shrawan Kumar iu nënshtrua transplantimit të flokëve në një klinikë private në Mumbai, për të cilën ai pagoi më shumë se 6,300 euro, por që ndërroi jetë gjatë procesit të “rilindjes së frizurës”.

Mjeku që ka kryer procedurën tha se pacienti i kërkoi atij të transferonte 9,000 njësi folikulare, që është afërsisht trefishi i maksimumit të rekomanduar prej 3,000 të këtyre njësive.

Megjithëse nuk ka informacion nëse doktori e ka pranuar atë, dihet se një reaksion alergjik ka ndodhur pasi janë trajtuar 3,700 folikula me një kohëzgjatje rë procezit prej gati 12 orë.

Dhe është afërsisht dy herë më e lartë se sa rekomandohet, raporton Daily Mail. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts