Ç’kërcim, ç’shkrepje, ç’art! Ja kujt i përket fotoja…

Mund të jetë një ndër shkrepjet më të bukura për kohën, duke fiksuar një ndër akrobacitë në futboll, realizuar nga një portier në hedhje.

Është fjala për Peter Bonetti-n e Chelsea, në një ndeshje të vitit 1963, kur ekipi i tij ndeshej me Leeds United dhe fitonte 2-0. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts