Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ç’IZOLIMI/ Rikthimi epik në jetë: ky është Wuhan-i gjëmësjelljës këto orë

Gjashtë linja të metrosë në Wuhan kanë rifilluar operimet duke filluar nga sot, një shenjë e re që jeta në qytetin simbol të koronavorisit po i kthehet normalitetit. Udhëtarëve u kërkohet të skanojnë një kod QR për të regjistruar emrin e tyre, dhe temperatura e trupit të tyre duhet të matet para hipjes në trena.

Provinca Hubei ka hequr të1.450 pikat e kontrollit në autostradë, përveç 51 pikave në kryeqytet – Wuhan, për të rifilluar trafikun jashtë që nga e premtja, tha të shtunën selia provinciale për parandalimin dhe kontrollin e epidemive.

Provinca më e prekur nga virusi ngriti kufizimet për udhëtimet jashtë vendit në të gjitha zonat, përveç Wuhan-it, më 25 mars.

Të gjitha pikat e kontrollit të mbetura në Wuhan do të shfuqizohen më 8 prill, kur qyteti planifikon të heqë kufizimet për udhëtimet jashtë, raporton Xinhua.

Për më tepër, linjat e trenave të mallrave janë rivendosur midis Kinës dhe Evropës. Këto linja, ndër të tjera, janë për transportin e furnizimeve mjekësore.

Treni i parë u nis në 10:00 të shtunën kur u largua nga Stacioni Wujiashan në Wuhan, duke fluturuar për në Gjermani.

Vlera totale e transportit hekurudhor është afërsisht 3.1 milion dollarë, përfshirë pajisjet mjekësore, pjesët e automjeteve, produktet elektronike, fibrën optike dhe mallrat e tjera.

Treni do të arrijë në Duisburg, Gjermani për rreth 15 ditë. Mallrat më pas do të transportohen në pjesë të tjera të Gjermanisë, Francës, Hungarisë, Republikës Çeke dhe Polonisë.

Vitin e kaluar, Wuhan ishte pika fillestare për gjithsej 408 trena mallrash që shkonin në Evropë, përfshirë 195 nisje dhe 213 mbërritjet. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com