Cili është fati i maces së Julian Assange? (video)

Macja e themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange, është në një vend të sigurtë, shkroi kompania në Twitter-in e saj.

“Mund të konfirmojmë se macja Castro është në një vend të sigurt. Assange u ka kërkuar avokatëve të tij që ta shpëtojnë atë nga kërcënimi i ambasadës që në mes të tetorit (2018). Ata do të takohen përsëri në liri”, thotë WikiLeaks.

Si një konfirmim i fjalëve të tij, shfaqet një video që tregon se si Castro ulet pranë ekranit televiziv ku shfaqet arrestimi i pronarit.

Në dy vitet e fundit, macja që jetonte në Ambasadën e Ekuadorit u bë e famshme. Ajo gjithashtu kishte dhe profilin e saj në rrjetet sociale.

Megjithatë, disa muaj më parë ajo u zhduk papritmas.

Kur Assange u arrestua, mediat raportuan se Castro ndoshta iu dorëzua një strehimi për kafshët shtëpiake. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts