Champions: turpërim gjerman në Londër, përvojë madrilene në Amsterdam

Dy takime të tjera për 1/8 e Champions ishin po aq spaktakolare si dy të parat, ato mes Manchester Unitet – PSD që doli 0-2 dhe Roma – Porto 2-1.

Kështu, Totenhem mundi pastër 3-0 Borusia Dordmund, me një lojë të shkëlqyer të londinezëve përballë formës së rikthyer gjermane, ndërsa në Amsterdam, Real Madrid arriti një fitore të vështirë përballë Ajaxit me talente.

Në ndeshjete kthimit, që të dyja kanë një mundësi jo të madhe për kthim rezutati. Por është Champions e gjithçka mund të ndodhë. /tesheshi.com/              

auto pjese dak

Related posts