Champions: perlë e Ronaldos, humbje dramatike e Juves

Ka qenë ndër përballjet më dramatike ajo mes Juves dhe Manchester United në Torino. Ronaldo kaloi Zonjën e Vjetër në avantazh me një gol fantastik pas një gjuajtje fluturimthi, por në fundin e ndeshjes ishin dy gola të Manchester me Juan Mata e Pogba, që i dhanë fitoren e madhe skuadrës së Mourinhos, aspak në kohët e veta më të mira.

Në takimet e tjera Reali Madriti shënoi një fitore tenistike 5-0 me Plzen dhe Manchester City 6-0 me Shakhtar Donetsk.

Ja të gjitha rezultatet:

Grupi E

Benfika  – Ajax  1-1

Bajern Munchen – AEK 2-0

 

Grupi G

Plzen – Real Madrid 0-5

CSKA Moskva – Roma 1-2

 

Grupi H

Valencia – Young Boys 3-1

Juventus – Manchester United 1-2

 

Grupi F

Lyon  – Hoffenheim 2-2

Manchester City  – Shakhtar Donetsk 5-0

 

 

auto pjese dak

Related posts