Auto Dak
Auto Dak

Champions: mbrëmja e serbëve, mundin Liverpool pa Shaqirin

Fitorja e paimagjinueshme e serbëve të Crvena Zvezda-s në Beograd ndaj Liverpool, si dhe rikthimi i Buffon në portë, tashmë me PSG-në, kanë qenë ato çfarë e kanë veçuar mbrëmjen e të martës në ndeshjet e radhës së Champions League.

Në Maracana-n e Beogradit, serbët prekën “qiellin e shtatë”, pasi mundën të mëdhenjtë e Jurgen Kloop me dy gola, dhe sigurisht duke imponuar edhe mosardhjen e Shaqirit.

 

Ja rezultatet e të gjitha ndeshjeve:

 

Grupi A

Atlético Madrid  – Borusia Dortmund 2-0

Monaco – Club Brugge 0-4

 

Grupi B

Tottenham – PSV 2-1

Inter – Barcelona 1-1

 

Grupi C

Crvena Zvezda – Liverpool 2-0

Napoli – PSG 1-1

 

Grupi D

Porto – Lokomotiv Moska 4-1

Schalke – Galatasaray 2-0, /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts