Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bora zbardh Arabinë Saudite: rrjetet, plot foto e video të ngazëllyerish

Përdoruesit e Twitter-it nga Arabia Saudite, që prej ditës së djeshme s’kanë rreshtur me postimin e fotografive dhe pamjeve të dëborës që ka pllakosur rajonin.

I ftohti më imadh është në Tabuk, një qytet në veriperëndim afër kufirit me Jordaninë.

Shaher Bin Atiyah postoi një video nga Tabuku me fjalët: “A mund ta besoni? Kjo nuk është Rusia, as Norvegjia,” shkroi ai.

“Zoti e dërgoi”, shkroi Abdul Majid Al Sharif.

 

Fahad Al Shamal postoi një nga fotografitë më të ndjekura, me mesazhin, “ky është fshati im”:

Temperaturat në rajon kanë rënë ndjeshëm, me reshje shiu në Emiratet e Bashkuara Arabe, stuhi dëbore në Liban dhe Siri, dhe stuhi breshëri në Aleksandrinë egjiptiane.

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com