Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bora befason kangurët në Australi, ngazëllen dhe njerëzit (pamje)

Ajri i Antarktikut që arriti në Australinë juglindore duke sjellw reshje dëbore në lartësitë më të ulëta të disa shteteve. Shumë banorë shijuan ngjarjen e rrallë përkundër erërave të forta dhe borës së rëndë që bllokuan rrugët në disa pjesë të vendit.

Fotografitë e qyteteve të mbuluara nga dëbora në New South Wales, Victoria dhe kombi ishull i Tasmania-s kanë përmbytur mediat sociale.

“Ne iu gëzuam dëborës në Canberra,” postoi Zyra e Meteorologjisë shtetërore në Twitter. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts