Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bie nga 300 metra lartësi, vdes alpinisti i njohur botëror

Një alpinist me famë botërore nga Shtetet e Bashkuara, Brad Gobright, ndërroi jetë, sipas BBC.

Ai humbi jetën ndërsa po zbriste nga një shkëmb në Parkun Meksikan me Porter Chico, pasi ra nga një lartësi prej 300 metrash.

Ai ishte i njohur për ngjitjen pa ndonjë mekanizëm sigurie.

Me të ishte një alpinist 26-vjeçar Aidan Jacobson.

“Nuk mbaj mend shumë. Ai bërtiti. Unë bëra të njëjtën gjë,” kujtoi ai, duke shtuar:

“Unë isha pak sipër tij në të majtë. Papritmas ndjeva diçka të dëshpëruar dhe filluam të binim.”

Jakobson vetë ra në shkurre.

Gobright vdiq në moshën 31 vjeç, raporton BBC. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com