Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Biden “thyen këmbën” gjatë englendisjes me qen, si reagoi Trump?

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Joe Biden pësoi fraktura të vogla në këmbë pasi rrëshqiti ndërsa luante me një nga qentë e tij dhe ka të ngjarë të vesh një këpucë sigurie për disa javë, raportoi mjeku i tij personal të dielën, raporton Reuters.

Incidenti ndodhi të shtunën, tha zyra e Biden në një deklaratë dhe presidenti amerikan 78-vjeçar i zgjedhur nga radhët e Partisë Demokratike kreu një rreze X dhe skanim CT në “masën e sigurimit” të ortopedit.

Mjekët fillimisht menduan se ai vetëm kishte shtrembëruar kyçin e këmbës, por porositën një regjistrim shtesë të dëmtimit.

“CT e konfirmoi fraktura të vogla”, tha mjeku personal i Biden Kevin O’Connor në një deklaratë të veçantë të lëshuar nga zyra e Biden.

“Ai ndoshta do të ketë nevojë për një këpucë mbrojtëse në këmbë për disa javë”, shtoi O’Connor.

Si presidenti më i vjetër në histori, Biden pritet të betohet në 20 qershor të vitit të ardhshëm dhe aleatët, si dhe kundërshtarët, ka të ngjarë të monitorojnë nga afër shëndetin e tij, përfundon Reuters.

Presidenti i tanishëm i SHBA Donald Trump, i cili nuk ka pranuar humbjen elektorale dhe po sfidon rezultatet në gjykatë, i uroi Biden një shërim të shpejtë.

“Shërohuni shpejt!” shkroi Trump në Tëitter. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts