Berisha nuk replikon me Daden por akuzon: E keni kthyer vendin në Siçili

Ish-Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka marrë fjalën menjëherë pas deputetes, Arta Dade, që kërkoi burgosjen e saj, duke mos replikuar dhe folur për një argument tjetër.

Berisha akuzoi policinë dhe qeverinë se është kthyer në trafikante të drogës pasi sipas tij, kanabisi I korrur tek kultivuesit merret dhe tregtohet nga njerëz të inkriminuar në radhët e policisë. Ish-kryeministri Berisha, akuzoi deputetin e PS-së Koço Kokëdhima se ishte në krye të një lobimi për ta kthyer Shqipërinë në qendër në një “Siçili” të Ballkanit. /tesheshi.com/

Related posts