Auto Dak
Auto Dak

Australi: gjendet një mesazh në shishe pas 50 vjetësh

Peshkatari Paul Elliot tha se po kërkonte njeriun e mesazhit në një shishe që gjeti afër bregut jugor të Australisë, 50 vjet pasi ishte shkruar.

Elliot u tha mediave shtetërore se ai dhe djali i tij gjetën një shishe në bregun perëndimor të Australisë Jugore gjatë peshkimit të tyre.

Ai tha se po kërkonte për autorin, Paul Gibson, i cili e përshkroi veten në mesazhin si një djalë 13-vjeçar anglez duke udhëtuar në një barkë përgjatë bregut jugor të Australisë, nga Frimental në perëndim drejt Melburnit në lindje.

Oqeanografi David Griffin tha se besonte që shishja të ishte varrosur në plazh për vite dhe se ajo kishte dalë në sipërfaqe gjatë stuhisë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts