728 x 90 Leaderboard

Astronautët bëjnë festë me pica në hapësirë

Kjo fundjavë ka qenë e veçantë për astronautët në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Menaxheri i ISS, Kirk Shireman, i befasoi astronautët në hapësirë me përbërësit e nevojshëm për të bërë pica.

Dhe i gjithë ekuipazhi punuan së bashku për të bërë picën.

Video tregon momentin kur astronautët po bënin picat vetë pavarësisht se janë në zero gravitetit.

Një fëmijë i porsalindur, i deklaruar i vdekur nga një spital privat, është shpëtuar pasi familja e tij./tesheshi.com/

Related posts