Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Arrestohet polici që ndezi Minneapolisin: 18 akuza për vdekjen e bujshme me “këmbë në fyt”

Është arrestuar polici i “këmbës në fyt”, njeriu që ka ndezur Minneapolisin ne SHBA, duke çuar dhe në djegien e stacionit policor nga protestues të irrituar, aty ku ai shërbente si efektiv.

Fjala është për Derek Chavuin, një nga katër oficerët e policisë të përfshirë në arrestimin e George Floyd, i cili vdiq menjëherë pas kësaj, pikërisht nga këmba vrastare e tij, e cila e la pa frymë.

Derek Chauvin është përgjegjës direkt për vdekjen e afrikano-amerikanit, e ndaj tij janë ngritur 18 akuza, tha Departamenti i Policisë Minneapolis.

Kujtojmë se gjithçka ndodhi për një kartmonedhë false me të cilën i ndjeri George Floyd po tentonte të blinte diçka në një minimarket. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com