Auto Dak
Auto Dak

Apokaliptike: ikin dritat në Manhattan dhe Times Square

Jeta në Manhattan dhe Times Square morri një goditje të papritur dhe gati të paimagjinueshme, kur pati një “ikje dritash”, prej së cilës e pësuar gati 40 mijë njerëz.

Humbja masive e energjisë elektrike, e cila është rreth 40,000 njerëz lënë pa energji elektrike, goditi Neë York, veçanërisht në pjesën perëndimore të Manhattan, duke lënë një numër të stacionit të metrosë në errësirë, si dhe të famshëm Times Square, transferohet në agjenci.

“Ne përgjigjemi për ndërprerjen masive të energjisë në anën perëndimore të Manhattan. Do të japim më shumë informacione kur të konstatojmë se ç;ndodhi. Faleminderit!”, njoftoi në Tëitter zëdhënësi kompanisë lokale të furnizimit me energji elektrike Con Edison.

Ashensorët në këtë pjesë të qytetit u ndalën, dritat mbi rrugët u shuan, ndërsa disa stacione metroje u mbyllën, njoftoi media lokale.

Shkaku i ndërprerjes së energjisë elektrike nuk është i njohur në këtë moment.

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio tha se duket të jetë një problem mekanik në rrjetin elektrik.

Në rrjetet sociale, dhjetëra njerëz kanë postuar pamjet e stacioneve të metrosë që janë në errësirë.

Ndërkohë, zjarrfikësitu angazhuan për të nxjerrë jashtë njerëzit e bllokuar në ashensorë.

Ndërprerja më e fundit e energjisë në Nju Jork ndodhi në vitin 1977. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts