Angeline Jolie viziton Mosulin: ç’më panë sytë…

Diva e Hollivudit dhe njëherësh ambasadorja e vullnetit të mirë në Komisionerin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR), Angelina Jolie vizitoi Mosulin, një qytet irakian i shkatërruar në sulmet dhe përplasjet e organizatës terroriste ISIS.

Aktorja e njohur botërore kaloi midis rrënojave në Mosulin e Vjetër, ku takoi e foli me banorë vendas mbi nevojat e tyre.

“Ky është shkatërrimi më i madh që kam parë për vite me radhë ndërsa punoj me UNHCR-në”, tha Jolie. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts