Angelina Jolie qan për vdekjen e Kofi Annan: ishte burrështetas i vërtetë

Aktorja e njohur amerikane, njëherësh ambasadore e UNHCR-së, Angelina Jolie, tha se ndihej e thellësisht e pikëlluar nga lajmi i vdekjes së ish-Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara Kofi Annan

“Ai ishte me të vërtetë një burrë shteti, një njeri i mirë. Si shumë të tjerë, unë do të kujtoj atë për mirësinë e tij, humanizmin dhe fuqinë e qetësisë”, tha aktorja e famshme.

Kofi Annan endërroi jetë një ditë më parë në moshën 80-vjeçare dhe njeriu i vetëm që u shfaq i gëzuar për ikjen e tij, ishte radikali serb Vojisllav  Sheshel. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts