FOTO-LAJM/ Presidentja kroate shpërndan foton me shami në Srebrenicë

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, gjatë ceremonisë së djeshme në memorialin e Potoçarit në Serbrenicë është bërë njësh me gratë dhe vajzat boshnjake duke dhënë një shembull real miqësie dhe bashkëjetese. Është një rast shumë kuptimplotë që në Bosnjë-Hercegovinë kroatët-katolikë kanë krijuar njësi të përbashkët shtetërore me boshnjakët myslimanë. Presidenti I parë dhe themeluesi I Bonsnjës, Alia Izetbegoviç, në të vendim vend që është nderuar me medaljen më të lartë shtetërore është Kroacia./tesheshi.com/

 

Related posts