Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Agron Llakaj humb nënën: citon prej saj fjalët e Profetit Muhamed

Humoristi i njohur Agron Llakaj njoftoi humbjen e nënës së tij, ku në një dedikim për të, thekson fjalët e saj “Të Zotit jemi dhe te Zoti do kthehemi!”.

Eshtë ky njëherësh përcaktimi që Profeti Muhamed i ka bërë çastit kur dikush ndërron jetë, duke e lënë si këshillë profetike të besuarit me zemër dhe pohimit me gojë.

“…ike Nena Maro ! Ike ! E sic me thoje-” Te Zotit jemi dhe te Zoti do kthehemi ! “…e mira dhe e dashura nena Maro ! Na ke kerkuar te mos derdhim lote me largimin tend,se ” rrojta sa desha ! “-thoje…,e te te mbajme mend ashtu te dashur e te qeshur….,nene madhe Maro ! Udhe te mbare drejt Zotit…”, shkruan Llakaj për njeriun që e solli në jetë, e që ndërroi jetë pak orë më parë. /tesheshi.com/  

 

auto pjese dak

Related posts