Agresori i Sri Lankës ‘ka studiuar në Britani të Madhe dhe në Australi’

Një nga personat që qëndrojnë prapa sulmeve të së dielën në Sri Lanka ka studiuar në Britani të Madhe dhe Australi. Kjo bëhet e ditur nga autoritetet vendore të cilat po hetojnë me imtësi ngjarjet që tronditën vendin.

Zëvendësministr i mbrojtjes i Sri Lankës ka thënë se sulmuesi kishte studiuar në Britani të Madhe, para se të mbante një kurs në Australi.

Kryeministri i vendit tha se po hetohen pretendimet nëse grupi militant ISIS është përgjegjës për sulmet, por ende nuk ka prova të mjaftueshmë për përfshirjen e tyre në këto ngjarje. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts