Kreu i opozitës, Lulzim Basha i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara, thotë se ka marrë mbështetjen e zyrtarëve amerikanë për kauzën e protestës, zgjedhje të lira dhe të ndershme. Në një  intervistë për “Zërin e Amerikës”, Basha përsëriti qëndrim ...

Read more

Gazeta italiane La Repubblica ka bërë të ditur një fakt të kurioz në morinë e artikujve përpara ndeshjes Itali-Shqipëri. Duke intervistuar trajnerin Italian, Giampiero Ventura, La Repubblica, vë në dukje statistikën se Italia nuk ka humbur asnjë ...

Read more

Kjo përzierje ndihmon në rritjen e imunitetit, reduktimin e dëshirës për të ngrënë ushqime të ëmbla, lehtëson problemet me kapsllëkun dhe stomakun (ulçerën, gastritin). Për më tepër, kjo përzierje e fuqishme ka aftësinë për të promovuar aktivite ...

Read more

Një ndër krerët e opozitës malazeze proruse, Andrija Mandiç ka hedhur poshtë akuzat për grusht shteti, ku qëllim ka qenë rrëzimi nga pushteti i Gjukanoviçit, njeriut që kërkon ta çojë vendin drejt Perëndimit duke e anëtarësuar në NATO e BE. Sipa ...

Read more

Pas paralajmërimit të zëdhënësit të BDI-së, Bujar Osmani se deputeti  i BDI-së, Talat Xhaferi do të jetë kryetari i parë shqiptar i Kuvendit, me ç’rast do të realizohet premtimi i BDI-së që njëri nga 3 postet kryesore, si kryeministri, president ...

Read more